A Haber İBB’ye Sabotaj mı Yaptı? İBB, Skandal Görüntülerin Devamını Paylaştı

İstanbul’da bozuk yürüyen merdiven tartışmalarının ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde A Haber’in ‘yürüyen merdivenler bozuk’ haberlerinin ardından İBB, sabotaj iddiasında bulunmuştu. Daha sonra yayınlanan görüntülerde yürüyen merdivenlerin bilinçli olarak durdurulduğu görülmüştü. 

Büyük ses getiren bu sabotaj videosunun başka bir bölümü daha yayınlandı.

2024 yılında yapılacak olan belediye seçimleri öncesinde İstanbul’da ‘yürüyen merdiven’ tartışması başladı.

Birçok metro istasyonunda bozuk yürüyen merdivenler yüzünden şikayetler artıyor. Bozuk yürüyen merdivenler hakkında yapılan haberler artarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise bu haberlerin asılsız olduğunu savunuyor.

İBB, bozuk yürüyen merdivenlere ise sabotaj yapıldığını savunuyor.

Özellikle son dönemlerde artan haberlerin ardından İBB, sabotaj görüntülerini paylaşmaya başladı. Paylaşılan görüntülerde birkaç vatandaşın yürüyen merdiveni bilinçli olarak durdurduğu göze çarptı.

Başta A Haber olmak üzere birkaç mecra ‘yürümeyen merdiven’ haberlerine sık sık yer veriyor.

Son olarak Altunizade metro istasyonu çıkışında yürüyen merdivenlerin bozuk olduğu iddia edilmiş A Haber de merdivenlerden çıkan bir vatandaşa mikron uzatmıştı.

İBB tarafından paylaşılan görüntülerle ise aşağı inen dört gencin yürüyen merdiveni kasten durdurduğu iddia edildi.

Aşağı inen gençlerin yukarı çıkan yürüyen merdivenleri durdurduğu, merdivenlerden çıktığı söylendi. Ayrıca merdivenlerden çıkıp yol kenarında bankta oturduklarında ise A Haber spikerleri de oradaydı.

İBB tarafından paylaşılan yeni görüntülerde, bu gençlerin yürüyen merdivenleri orta butona basarak durdurduğu söylendi.

Altunizade metro istasyonundan yayınlanan görüntülerde, gençlerin öncelikle aşağıya indiği, ardından yürüyen merdivenle yukarı çıkarken orta butona basarak merdivenleri durdurduğu söylendi.

Murat Ongun, bu görüntüleri “A Haber ve avanesi için Yürüyen Merdiven Kumpası 2. Bölüm yayında. Kötülüğün resmini çizdiniz, İstanbulluya düşmanlık etmeyin. Özür dileyin.” ifadelerini kullanarak paylaştı.

İşte o anlar;

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*