Elbisesi yüzünden kadının kafasını keseceklerdi

Pakistan’ın Lahor kentinde bir grubun, üzerinde “küfür” yazdığını iddia ederek bir kadının başını kesmekle tehdit ettikleri anın görüntüleri sosyal medyada yayınlandı.

Görüntülerde onlarca öfkeli adam, restoranda oturan bir kadının elbisesindeki “halwa” yani “tatlı” anlamına gelen Arapça yazıyı Kur’an ayetleri sanarak restoranın etrafını sardı.

KAFASININ KESİLMESİ İSTENDİ

Yaşananlardan dolayı aşırı derecede korktuğu görülen kadın, olay yerine gelen polisler eşliğinde restorandan elbisesi değiştirilmiş şekilde sağsalim çıkarıldı. Öfkeli kalabalığın sloganlar atarak, kadının kafasını kesmekle tehdit ettiği belirtildi.

“YAZILAR KUR’AN AYETİ DEĞİL”

Kadını restorandan çekip çıkaran polis memuru, “Aslında kimse tişörtte ne yazdığını bilmiyordu.” dedi. Arapça bilen biri, kadının elbisesindeki yazıların Kur’an ayetleri olmadığını ve kadının masum olduğunu söyledi.

“YANLIŞ ANLAŞILACAĞINI DÜŞÜNEMEDİM”

Karakolda üzgün olduğunu ve kimseyi gücendirmek istemediğini belirten kadın, insanların Arapça metni Kur’an’dan bir cümleymiş gibi yanlış anlayacaklarını düşünemediğini ve bir daha asla böyle bir elbise giymeyeceğini dile getirdi.

Söz konusu elbisenin, Suudi Arabistan merkezli bir butik tarafından tasarlandığı ortaya çıktı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x